پرینت

شورای اداری بهشهر با حضور استاندار و نماینده مجلس برگزار شد

on .

 

ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران كه در جلسه شورای اداری شهرستان بهشهر سخن مي گفت خدمت به مردم را تكليف و وظيفه همه مسئولين خواند و گفت : اتحاد و همدلي ايجاد شده در مازندران بزرگترين سرمايه براي توسعه همه جانبه مازندران است

 

وي پشتيباني و حمايت از بخش خصوصي را براي تسريع در روند توسعه استان متذكر شد و گفت : رويكرد استان حمايت همه جانبه از بخش خصوصي براي توسعه سرمايه گذاري است .

 

استاندار مازندران در ادامه به  بحران کمبود آب و کاهش بارش  در استان اشاره كرد و گفت : اين كاهش نزولات و عدم مصرف بهينه سال آینده بخش عمده ای از استان و بخصوص شرق مازندران را تهدید می کند .

 

وي تاكيد كرد :  بر اساس پیش بینی های انجام شده ، این خشکسالی بیشتر از امسال تداوم خواهد داشت که گذر کردن از این روزهای سخت و دشوار فقط با مدیریت صحیح و استفاده درست از ظرفیت های موجود امکان پذیر است .

 

وی بیان کرد : یکی از بخش هایی که با وقوع این خشکسالی آسیب جدی خواهد دید ، بخش کشاورزی است که لازم است تدبیرهای لازم برای کاهش خسارت های این بخش بسیار مهم و تاثیرگذار انجام شود .

 

استاندار مازندران به وقوع سیل های متعدد در بهشهر اشاره کرد و گفت : رفتار قهرآمیز طبیعت ناشی از برداشت های فراوان از منابع جنگلی و جایگزین نکردن درختان جدید بود .

 

فلاح افزود : یکی دیگر از عوامل وقوع این سیل ها ، تجاوز به حریم رودخانه و ساخت منازل در بستر رودخانه ها بود که در هنگام بارش های شدید و افزایش حجم آب رودخانه ها ، موجب وارد شدن خسارت به منازل و زیرساخت های شهری شده است  .

وی ادامه داد : بر اساس آمارهای موجود در 50 سال گذشته بارش هایی به مراتب بیشتر از حجم بارش خرداد ماه گذشته بهشهر که موجب بروز سیل شد، در منطقه بارید اما در هیچ زمانی این بارش ها به سیل منجر نمی شد .

 

وي به سخنان اخير مقام معظم رهبري در مورد حفظ محيط زيست و منابع طبيعي گفت : سخنان مقام معظم رهبري در حوزه منابع طبيعي بايد به عنوان سرمشق فعاليتها در استان قرار گيرد .

 

وي ظرفيت بهشهر را براي توسعه كشاورزي بسيار خوب دانست و گفت : توسعه سطح در كشاورزي بهشهر امكان پذير است و بانك زمين در حدود 120 ميليارد تومان در اين بخش مي تواند سرمايه گذاري نمايد .

 

وي همچنين به بند اميرآباد بهشهر اشاره كرد و گفت : با وجود بند اميرآباد و زيرساخت هاي مناسب شهرستان بهشهر نبايد مشكل بيكاري در اين شهرستان وجود داشته باشد

 

مردم بهشهر به دلیل تعطیلی کشتارگاه سنتی، گوشت آلوده مصرف می کنند

نماینده مردم بهشهر ، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت : در پی فقدان کشتارگاه صنعتی و نیمه صنعتی و تعطیلی کشتارگاه سنتی بهشهر ، مردم این شهر گوشت هایی مصرف می کنند  به مصرف گوشت های آلوده در این شهر می شود .

 

" احمدعلی مقیمی " اظهار کرد : چند سال گذشته و به بهانه آلوده بودن کشتارهای انجام شده ، کشتارگاه سنتی بهشهر تعطیل شد اما نظارت ضعیف موجب انجام کشتار دام های سنگین و نیمه سنگین در مکان های غیربهداشتی شد .

 

وی بیان کرد: در زمان فعالیت کشتارگاه سنتی ، هر ماه چندین دام آلوده از چرخه کشتار و مصرف خارج می شد اما پس از تعطیلی این کشتارگاه همه این دام های آلوده به احتمال بسیار زیاد کشتار شده و توسط مردم که هیچ اطلاعی از آلودگی آن ندارند مصرف می شود .

 

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی خواستار برطرف شدن مشکلات مربوط به راه اندازی کشتارگاه نیمه صنعتی در بهشهر شد و گفت : بدون تردید بهره برداری از این طرح که با سرمایه آماده به کار بخش خصوصی انجام می شود می تواند دغدغه‌های بهداشتی مربوط به مصرف گوشت های غیرسالم را در بهشهر برطرف کند .

 

مقیمی همچنین بر لزوم برطرف شدن مشکلات زیرساختی شهرک صنعتی بهشهر تاکید کرد و گفت : در آینده ای نزدیک دو واحد صنعتی بسیار بزرگ و تاثیر گذار در این شهرک به بهره برداری می رسد اما هنوز زیرساخت هایی مانند گاز و تلفن در این شهرک فراهم و در دسترس نیست .

وی افزود : شاید انتقال گاز به این شهرک کار سخت و نیازمند هزینه زیادی باشد اما چرا نباید خطوط تلفن که از جمله ملزومات واحدهای تولیدی و صنعتی است هنوز راهی به این مجموعه صنعتی نداشته باشد ؟

 

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین از عدم بهره برداری کارخانه تمکیل شده کمپوست بهشهر انتقاد کرد و گفت: در شرایطی که با کمک های دولتی و شهرداری های 5 شهر شرق مازندران این کارخانه به مرحله بهره برداری رسید معلوم نیست به چه دلیلی راه اندازی آن به تاخیر می افتد .

 

مقیمی ادامه داد : تاخیر در بهره برداری از این کارخانه ، مشکلات مردم ساکن حاشیه محل دفن و تخلیه زباله را با مشکل و بحران‌های احتمالی مانند بروز برخی بیماری‌ها مواجه خواهد کرد .

 

 • شورای اداری بهشهر_1
 • شورای اداری بهشهر_2
 • شورای اداری بهشهر_3
 • شورای اداری بهشهر_4
 • شورای اداری بهشهر_5
 • شورای اداری بهشهر_6
 • شورای اداری بهشهر_7
 • شورای اداری بهشهر_8
 • شورای اداری بهشهر_9
 • شورای اداری بهشهر_10
 • شورای اداری بهشهر_11

   

اضافه کردن نظر