پرینت

دکتر مقیمی در صحن علنی مجلس: بودجه مورد نیاز پروژه‌های عمرانی با توجه به سرما سریع‌ تر اختصاص پیدا کند

on .

 

نماینده مردم مازندران در تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس خواهان تسریع در پرداخت و اختصاص بودجه مورد نیاز پروژه‌های عمرانی با توجه به فصل سرما شد .

 

احمد علی مقیمی در نشست علنی امروز سه‌شنبه (12 آبان‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی را گرامی می‌داریم. آمریکا بداند شعار مرگ بر آمریکا برای مردم ایران یک ذکر کبیره است، لازم می‌دانم اربعین جانباختگان فاجعه منا را تسلیت عرض کنم .

نماینده مردم بهشهر، نکاء و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: تذکر نخست بنده خطاب به آقای نوبخت است؛ با توجه به بارندگی و سرمای پاییزی تخصیص بودجه و اعتبارات مورد نیاز پروژه های عمرانی شهرستان‌های نکاء و گلوگاه موضوعی است که باید لحاظ شود.

وی با مخاطب قرار دادن وزیر آموزش و پرورش گفت: باید در خصوص اجرای کامل قانون پیش دبستانی‌ها و نیروهای خرید خدمات آموزشی توسط اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران متذکر شوم که این موضوع تاکنون عملیاتی نشده است.

مقیمی گفت: با آقای نوبخت متذکر می‌شوم خرید خودرو با تسهیلات 16 درصد است ولی در مسئله تسهیلات مورد نیاز کشاورزان نرخ سود آن 21 درصد است این وضعیت به نفع کشاورزان نیست.

وی گفت: به وزیر کشور تسریع در تصویب و ابلاغ بخشداری چهار قلعه را متذکر می شوم. با توجه به گذشت چندین ساله از مطالبه بر حق مردم این منطقه لازم است که مسئولین وزارت کشور دستورات لازم را صادر و عملیاتی کنند.

نماینده مردم بهشهر، نکاء و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع استان مازندران نیازمند تسهیلات هستند، به وزیر امور اقتصادی و دارایی جهت تامین تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای صنعتی که گرفتار رکود شده‌اند متذکر می‌شوم. نباید بیش از این شاهد رکود شرکت های صنعتی بهشهر و گلوگاه باشیم.

وی گفت: از رئیس جمهور محترم جهت جلوگیری از نابودی کامل صنعت دخانیات ایران و بیکاری هزاران نفر تقاضای توجه جدی را دارم. صنایع دخانیات ایران به عنوان یک شرکت بزرگ باید به شرایط پیش از واگذاری بازگردد تا شاهد از بین رفتن این صنعت همانند صنایع نساجی مازندران نباشیم.

مقیمی گفت: جهت جلوگیری از نابودی صنایع دریایی ایران لازم است به شرکت صنایع دریایی صدرا که تعداد زیادی از کارکنان آن چند ماهی است حقوق خود را دریافت نکرده‌اند، توجه نماییم؛ دولت باید هرچه سریع‌تر اقدام عاجل صورت دهد.

وی در انتهای تذکر شفاهی خود گفت: خواهشمندیم دولت در حوزه پروژه‌های عمرانی متعدد نکاء و گلوگاه اقدامات عاجل صورت دهد.

 

اضافه کردن نظر